Oblíbený koncept dvojjazyčných základních škol Maple Bear od září v Nové Zbrojovce

Škola základ života! Tak pod to se podepíšeme, proto máme velkou radost, že školám se v Nové Zbrojovce daří a letos nám přibude ke stávající soukromé škole PORG stále více oblíbený koncept bilingvních základních škol. Největší síť kanadských dvojjazyčných škol Maple Bear otevře v prostorách ZET.Office svou první základní školu v České republice. Jejich cílem je vzdělat novou generaci dětí, které se cítí být doma všude na světě a jsou připraveni na rychle se měnící budoucnost. Krásná vize!

 

Maple Bear je známý po celém světě, jde o největší a nejrychleji rostoucí síť kanadských škol, která v tuto chvíli čítá 560 poboček ve 40 zemích. Možná vás napadá, proč zrovna kanadská metoda vzdělávání? Odpověď je jednoduchá, kanadský vzdělávací systém zastává první místo mezi anglicky mluvícími zeměmi a v celosvětovém měřítku se trvale drží na předních příčkách žebříčků. „Vzdělávací program je zaměřen na rozvoj dovedností pro 21. století: kreativitu, kritické myšlení, mezikulturní kompetence, ale také sociální a emocionální stránku dítěte,” upřesňuje záměry CEO Maple Bear ČR Jiří Zelenda. 

 

Volba Nové Zbrojovky byla pro Maple Bear téměř jednoznačná

V Brně jde o první základní školu Maple Bear v rámci České republiky, a o to více jsme potěšeni, že pro své prvenství zvolili právě Novou Zbrojovku. Marketingová manažerka Maple Bear ČR Klára Horzinková popisuje volbu jako téměř jednoznačnou: "Vybrali jsme moderní budovu, která splňovala všechny naše požadavky na otevření bilingvní Maple Bear školy, včetně hezkého okolí pro venkovní aktivity nebo blízkého sportoviště. Tato nově vznikající čtvrť je ideální pro výchovu dětí pro 21. století.“ A doplňuje druhý aspekt výběru, který nás bez přehánění opravdu dojal: „Chtěli jsme být součástí tohoto projektu, který má velkolepý přístup k prostoru a rozvoji města a je v souladu s naší moderní vzdělávací filozofií pro budoucnost. Cítili jsme se také podpořeni vstřícným jednáním, profesionalitou a pocitem bezpečí, které nám poskytl management společnosti CPI Property Group."

 

       

                                                                                                                  Vizualizace učebních prostor Maple Bear Brno dle kanadských standardů

 

Co je nám velmi blízké, je otevřený způsob komunikace Maple Bear. Dny otevřených dveří jsou takový standard, ale možnost osobní schůzky a popovídání si s ředitelem školy, které Maple Bear v rámci zápisu žáků nabízí, posouvá tyto standardy o level výš. A myslíme, že tento přístup mluví za vše. Tedy, pokud vás tento vzdělávací koncept oslovuje a chcete se dozvědět více, jste srdečně zváni na Den otevřených dveří přímo do prostoru ZET.Office (Lazaretní 9) ve dnech 25. až 26. dubna 2024. Nebo si můžete domluvit osobní schůzku s ředitelem brněnské pobočky Maple Bear Martinem Drnkem  https://maplebear.cz/zapis/.

 

Zájemci pozor, v ZET.Office zbývá posledních 6 % volné plochy 

 Ve školním roce 2024-25 zahájí Maple Bear výuku v rámci prvních tříd a plánují otevřít také nultý ročník pro předškoláky. Postupně by se škola měla rozrůst až na 15 tříd. S tímto novým členem ZET.Office týmu nám pro případné další zájemce zbývá z celkových 19 500  plochy už jen 1 200 . Poslední příležitost stát se součástí ZET.Office, bývalé zbrojovácké Nářaďovny oděné do moderního industriálního kabátu ve vysokém standardu a přizpůsobené aktuálním technologickým trendům. 

Občanská vybavenost Nové Zbrojovky se skládá kousek po kousku ještě předtím, než se zaplní novými obyvateli přesně tak, jak jsme měli v plánu. Kvalitní mix občanské vybavenosti, služeb, administrativních a bytových možností považujeme totiž za základní pilíř každé vývojové etapy. 

    

                                                                    Budoucí podoba polyfunkční budovy se státní školou a školkou v Nové Zbrojovce vytvořená studiem SOA architekti 

Věříme, že k soukromým novozbrojováckým školám navíc již brzy přibude i plánovaná státní škola a školka provozovaná městkou částí Brno-Židenice. Podoba této polyfunkční školy byla vysoutěžena v roce 2022 a je opravu velkolepá. Vítězné architektonické studio SOA architekti, které bylo tehdy jednohlasně zvoleno, předložilo komplexní řešení nejen školní budovy, ale také okolního prostranství včetně sportovního areálu. Výborná zpráva je, že by projektová příprava měla být zahájena již v průběhu tohoto léta. 

 

 

AKTUÁLNĚ Z NOVÉ ZBROJOVKY

Máte zájem
o novinky?


Miroslav Pekník

Development director

+420 774 821 609
m.peknik@cpipg.com
Elen Heinlová

Property Manager

+420 773 739 604
e.heinlova@cpipg.com
Jan Růžička

Project Manager

+420 773 758 635
j.ruzicka@cpipg.com
Jakub Farář

Event Manager

+420 771 285 151
j.farar@cpipg.com