Pojďte bydlet do Nové Zbrojovky! 

Zásadní milník rozvoje Nové Zbrojovky je tady. Na podzim bude zahájena bytová výstavba a spuštěný prodej bytů. Náš bytový koncept má na prvním místě kvalitu výstavby i interiérového provedení, různorodost a klade důraz na efektivní využití každého . Vstupte s námi do fáze, která doplní další dílek směřující k vytvoření plnohodnotné čtvrti s kvalitním mixem bytů, kanceláří, komerčních prostor, nadstandardní občanské vybavenosti a společenského a komunitního života. Máme pro vás minimálně 10 důvodů, proč je Nová Zbrojovka čtvrť, ve které chcete bydlet. 

                                                                                                          Rezidenční objekt A situovaný na nábřeží Svitavy 

Kdybychom měli vybrat jedno slovo vyjadřující bydlení v Nové Zbrojovce, byla by to PESTROST. Pestrost nás rozhodně baví a chceme, aby se odrazila nejen v různorodé architektuře, kterou bude Nová Zbrojovka unikátní, pestrém komunitním životě, který se snažíme od začátku rozvíjet, ale právě také v rozmanitosti nabízených bytových dispozic, venkovních prostor příslušejících k jednotkám anebo třeba možnosti výběru interiérového designu hned ze 4 variant v základní ceně. 

 

Rozmanitá řešení pro rozmanité obyvatele Nové Zbrojovky 

Novou Zbrojovku vnímáme jako prostor, který koncentruje vše, co máme rádi na Brně, na jednom místě. Troufáme si tvrdit, že to své si u nás může najít každý, ať už jde o provedení bytu nebo benefity, které život v této čtvrti přinese.

Své první 1+kk si tu vybere například mladík, který se rozkoukává v práci (třeba zrovna v některé z firem v naší ZET.Office), ještě nemá v plánu se usadit a zakládat rodinu, proto upřednostní nájemní bydlení. Ocení tady především sportoviště v Amenities Parku a cyklostezku kolem Svitavy přímo pod nosem. 

Nová Zbrojovka je ideální místo také pro mladý pár, který se nemůže dočkat svého prvního společného bydlení ve vysněném 2+kk někde u centra, protože je pro ně důležitá kombinace bohatého společenského života, ale zároveň také bydlení v zeleni (k tomu přidáváme ještě řeku jako bonus). 

Byt si tady pořídí podnikatelka středního věku, která bydlení má a nákupem dalšího bytu chce rozšířit své investiční portfolio. Lokalita blízko centra s předpokladem 25 000 pracovních míst jsou jasné signály, že zde svůj investiční byt snadno pronajme. 

Domov dle svých představ tady najde i důchodový pár, pro který je zásadní mít všechny služby a vybavenost na dosah a nechtějí slevit z představy klidného místa blízko přírody a řeky. Těší se, až tu v nábřežním parku budou podnikat společné procházky s jejich Rexíkem.

Novou Zbrojovku vnímáme jako ideální místo pro rodiny s libovolným počtem členů a dětí různého věku, pro které tu máme 3+kk nebo 4+kk až do velkorysých 120 Ty určitě ocení občanskou vybavenost, novou moderní základní a mateřskou školu, dětská hřiště a prostor pro relaxaci a rodinnou pohodu. A můžeme vám garantovat, že již dospělé děti, které právě vylétly z rodinného hnízda, se sem za svými rodiči budou rádi vracet, protože Nová Zbrojovka bude díky spoustě komunitních a kulturních akcí čtvrť, která vás baví. 

           

                                                                             Rezidenční objekt C nabídne 235 bytových jednotek od 1+kk až po 4+kk

S širokou nabídkou rozměrových dispozic jde ruku v ruce rozsáhlá škála dalšího vybavení – terasy, předzahrádky s výhledem do zeleně, balkóny, lodžie, kolárny, atria nebo zelené vnitrobloky. A samozřejmě taky plnohodnotné parkovací stání ke každému bytu, do kterého pohodlně zaparkuje i vaše SUV a můžete ho doplnit elektronabíječkou. Jako nadstandardní si troufáme označit prostorné sklepy, z nichž některé odpovídají svou dispozicí spíše menšímu skladu, což jistě ocení nejen sezónní sportovci. Prostor, kam se před neočekávaným příchodem návštěvy během sekundy stihne „uspořádat“ všechno, co nechce být viděno, vnímáme jako zásadní, proto je součástí téměř všech bytů komora. Všechna dispoziční řešení mají pak společný jmenovatel a tím je důmyslné využití a zhodnocení každého kousku bytu, který v dnešní době představuje velkou investici. Například naše vychytané řešení 1+kk s plnohodnotným prostorem pro postel i gauč vás rozhodně nadchne. To se vsadíme! 

Proč chtít bydlet v Nové Zbrojovce? 

Nová Zbrojovka je jedinečný projekt z mnoha úhlů pohledu, vybrali jsme 10 stěžejních. 

1. Oživení největšího brněnského brownfieldu
Téměř nevyužitému chátrajícímu areálu o rozloze 22,5 ha vracíme po téměř dvaceti letech, kdy byl ukončen provoz Zbrojovky, znovu život. Považujeme za rozumnější zužitkovat prostor, který kdysi fungoval, zahušťovat město místo rozpínání do šířky v rámci greenfield zón. Výstavba na periferiích totiž mimo jiné přináší drahý provoz, zácpy na silnicích i nedostatečnou občanskou vybavenost. 

2. Energeticky úsporná
Všechny budovy navrhujeme s důrazem na energetickou úspornost (maximálně PENB úroveň B). To zaručuje nejen méně nákladů na energie každý měsíc, ale také příležitost k získání výhodnějšího financování hypoték. 

3. Udržitelná ve všech rovinách
Tvoříme čtvrť, která je ohleduplná k lidem, životnímu prostředí a zároveň pomáhá rozvíjet okolí i ekonomicky, což dokládá celosvětově uznávaná interim certifikace BREEAM Communities, kterou Nová Zbrojovka získala jako první městská čtvrť v České republice. Součástí projektu tak je například propracovaný systém zelených střech s fotovoltaickými panely zajišťující provoz komunitní sdílené elektrárny nebo prvky modrozelené infrastruktury, díky kterým se množství vsáknuté dešťové vody zvýší o 70 % a odtok vody klesne o 25 % ve srovnání s tradičním městským prostředím.

4. Město krátkých vzdáleností
V Nové Zbrojovce bude bydlení, práce, škola i školky, výběr několika spojů MHD, vlakové nádraží, ale i příroda, řeka a nabídka potřebných služeb a volnočasových aktivit v dosahu maximálně 15 minut chůze. Nová Zbrojovka tak bude čtvrť, kde se obejdete bez auta, nutnosti složitého dojíždění a prodlev na cestě. 

5. Místo, kde se psala historie
Prostor bývalé Zbrojovky plný historie oživujeme s respektem k jeho geniu loci. Jako odkaz na velkolepou historii tohoto místa sahající až do dob Rakouska-Uherska jsme se rozhodli ponechat 4 původní budovy. Investice do jejich rekonstrukce oproti výstavbě zcela nových budov jsou sice výrazně vyšší, ale stojí za to! 

6. Architektonicky kvalitní a pestrá
Kvalitní a různorodá architektura tvoří příjemnější místo pro život. Na návrhu jednotlivých staveb se v Nové Zbrojovce podílí přes 10 renomovaných architektů a každá z nich bude originál. Moderní architektura se mísí s rekonstruovanými původními budovami. Na vzájemné vztahy budov a veřejných prostranství v rámci celého území pak dohlíží architektka Nové Zbrojovky Ivona Uherková.

7. Škola a školka pro potřeby 21. století
Škola a školka jsou stěžejním pilířem občanské vybavenosti v Nové Zbrojovce. K soukromým školám se během následujících let připojí plánovaná státní škola a školky. Budova, jejíž podoba byla vybrána v jedné z architektonických soutěží, bude mimo školní aktivity využitelná v rámci rozsáhlých sportovišť a variabilních prostor také pro zájmové aktivity lidí z okolí nebo pořádání různorodých akcí.

 

                                Budoucí podoba státní školy a školky vytvořená studiem SOA architekti                                                                      Skvělá dopravní dostupnost Nové Zbrojovky 

8. Dopravně dostupná  
Poloha v širším centru města, a tím pádem skvělá dostupnost, je velký benefit. Čtvrť je obklopena zastávkami tramvají, trolejbusů i autobusů včetně vlakového nádraží. Na náměstí Svobody jste za 15 minut! Cyklisté mohou využít oblíbenou cyklostezku vedoucí kolem sousedící řeky Svitavy. Na výstavbě nových dopravních napojení z ulic Šámalovy či Markéty Kuncové a výstavbě nové městské třídy nebo mostu přes řeku Svitavu aktivně spolupracujeme s městem Brnem.

9. Velkorysé hlavní náměstí
V centru Nové Zbrojovky se na ploše 1 hektaru bude rozkládat nové náměstí, prostor pro setkávání, odpočinek i kulturní vyžití tvořené z velké části zelení. Dominantou tohoto prostoru bude ikonická budova s komínem, původní Kotelna, která se promění v multifunkční centrum s obchody, gastro podniky, ale také galerií, koncertním sálem nebo třeba pivovarem. Na náměstí včetně centra budou pravidelně probíhat rozmanité a koncepčně promyšlené akce.  

10. Nová Zbrojovka bude ze 30 % tvořena zelení 
Hlavní zelená plocha je plánována kolem řeky Svitavy ve formě nábřežního sportovně-relaxačního parku na celých dvou hektarech, který bude vybudován jako součást přírodě blízkých protipovodňových opatření. Další výrazná koncentrace zeleně v podobě menších olší, které budou poskytovat stín a prostor pro posezení a relaxaci, až po vzrostlé platany, bude pak koncipovaná v centrální části náměstí. Ve všech ulicích je také počítáno se stromořadím.

 

Tak co, přesvědčili jsme vás? V tom případně si na chvíli odskočte na hlavní stránku a dejte nám na sebe kontakt, ať jste mezi prvními, kteří získají informace a budou si moci vybrat byt přednostně. A pokud ještě váháte, jestli je Nová Zbrojovka právě pro vás, tak se za námi třeba někdy zastavte nasát atmosféru na nějakou z pořádaných akcí.

 

 

AKTUÁLNĚ Z NOVÉ ZBROJOVKY

Máte zájem
o novinky?


Miroslav Pekník

Development director

+420 774 821 609
m.peknik@cpipg.com
Elen Heinlová

Property Manager

+420 773 739 604
e.heinlova@cpipg.com
Jan Růžička

Project Manager

+420 773 758 635
j.ruzicka@cpipg.com
Jakub Farář

Event Manager

+420 771 285 151
j.farar@cpipg.com