Třetí série podcastu V ODZBROJENÍ - kontroverzní, lahodná i výbušná

Do třetice všeho dobrého? Rozhodně! Pestrost našich hostů nás ve třetí sérii podcastu V ODZBROJENÍ bavila moc.
Pojďte si je připomenout s námi.
 

Všechny díly si můžete poslechnout na Spotify nebo Apple Podcasts. V této sérii jsme se ale rozjeli i s videi a dokonce jednou gastro reportáží. Všechno najdete na našem Youtube kanále. A co se dozvíte v jednotlivých epizodách? 

S03E01 Petr Kunc | Starosta MČ Brno-Židenice o tom, proč to úředníkům tak trvá a jak by zlepšil pověst politiků


Třetí sérii podcastu jsme nemohli odstartovat s nikým jiným než se starostou MČ Brno-Židenice Petrem Kuncem. Spolupráce jak s městem Brnem, tak i městskou částí, je nedílnou součástí výstavby areálu Nové Zbrojovky. Co tomu stojí v cestě? Proč v ČR tak dlouho trvá schválení jedné žádosti? Jak probíhají povolovací procesy a jací lidé by měli být v politice? Všechny tyto peprné informace se dozvíte právě v tomto díle.

Poslechnout první díl na Spotify
Poslechnout první díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E02 Jan Růžička | Projektový manažer Nové Zbrojovky a jeho názor na proces rozvoje území | LIVE!


Záznam z živého podcastu, který proběhl v areálu Nové Zbrojovky před Kotelnou. Hostem byl náš projektový manažer Honza Růžička, se kterým jsme probrali nový stavební zákon, jak dlouho trvají povolovací procesy, jak sám vnímá rozvoj tohoto území, kolik to stojí a co vše se musí udělat a připravit, aby se mohl projekt jako je Nová Zbrojovka začít rozvíjet a stavět. Nechyběly ani pikantnosti ohledně bytů, spolupráce s městem Brnem nebo proč ještě nic nestojí. 

Poslechnout druhý díl na Spotify
Poslechnout druhý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E03 Andrea Tkačuková (Foreigners) & Michal Hrbatý (UlovDomov) | Jaké bydlení vítězí na trhu?

Jak je na tom nájemní bydlení v ČR? Patří mezi populární formy nebo lidé více tíhnou k vlastnictví? Dotýká se nájemního bydlení nějaké povolovací procesy nebo stavební zákon? S jakými nájemníky jsou největší problémy? Jaké jsou v nájemním bydlení aktuální trendy? Hledají lidé spíše vybavené byty a kratší pobyty nebo naopak? A kolik to vlastně dneska všechno stojí? Na to vše vám odpoví ti nejpovolanější - CEOs z Foreigners a UlovDomov!

Poslechnout třetí díl na Spotify
Poslechnout třetí díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E04 David Grund | Starosta MČ Brno-jih: "Povolovací procesy trvají déle než dvě volební období"


Jaký je rozdíl v působení na velkém městě a na městské části? Proč je stavební zákon takovou složitostí? A proč by mělo město vytvářet dobré podmínky pro developery, aby mohli stavět? Na tyto a spousty dalších otázek odpověděl starosta MČ Brno-jih.

Poslechnout čtvrtý díl na Spotify
Poslechnout čtvrtý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E05 Vlastislav Novák | S ředitelem PK Ossendorf jsme vyřešili dopravu v Brně (?)


Na Nové Zbrojovce se nic neděje, nic nejde vidět, nic se nestaví? Tento mýtus přišel vyvrátit Vlastislav Novák, ředitel Projektové kanceláře Ossendorf. Ti nám totiž na Nové Zbrojovce projektují kompletní dopravní infrastrukturu. S panem inženýrem jsme proto probrali, jak to s tou dopravou v Brně vlastně je a bude, proč to zrovna v tomto městě nejede, kam patří cyklisti, co zdržuje stavbu silnic, jak je to vlastně s novým územním plánem a čemu pomůže stavba nové městské třídy skrz náš areál. A pokud chcete taky vědět, proč se z Brna do Vídně pořád nedostanete po dálnici, tak si tento díl rozhodně dejte! 

Poslechnout pátý díl na Spotify
Poslechnout pátý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E06 Lukáš Hejlík | Jak bude vypadat město ve městě a gastro scéna v Nové Zbrojovce?

Máme nového food & drink poradce? S gastrospecialistou a gastromapařem Lukášem Hejlíkem jsme probrali, jak je Brno ojedinělé svoji gastro scénou a jaké podniky by proto neměly chybět ani v Nové Zbrojovce. Máme podpořit lokální firmy nebo usilovat o Michelinské restaurace a světové značky?  A jaké vybrat pivo, víno, kafe, pekárny a jídlo celkově? Řeč padla taky o funkčnosti Nové Zbrojovky, ala město ve městě, jak tuto budoucnost sám vnímá a co nového podle něj Brno potřebuje.

Poslechnout šestý díl na Spotify
Poslechnout šestý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E07 Jan Grolich: "I budovy určené k demolici se dají oživit, lidi mají důvod k vám chodit."


Do sedmé epizody jsme si pozvali velké jméno i osobnost - hejtmana Jihomoravského kraje, Jana Grolicha. V tomto opět peprném díle se krom jiného například dozvíte, jaký má názor na aktuální rozvoj ČR, jak vnímá projekt Nové Zbrojovky a co na něm chválí, co vše splnil ze svého volebního programu nebo čemu brání chybějící infrastruktura v ČR. 

Poslechnout si sedmý díl na Spotify
Poslechnout sedmý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E08 Speciál z HRADU | Reportáž z nově zrekonstruované budovy aneb jak roste Nová Zbrojovka

Po více než roce jsme otevřeli zrekonstruovanou
budovu D1, kterou už od teď nazýváme HRAD. Jak budovu vnímá architektka Alex, jaký obchod si u nás otevřel Jirka „BJP“ Procházka nebo jak je s Novou Zbrojovkou spokojený náš nejvyšší Zdeněk Havelka - CEO společnosti CPI Property Group? To vše se dozvíte v této krátké reportáži.

Poslechnout si osmý díl na Spotify
Poslechnout osmý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E09 Alex Georgescu | Pomalý development pomáhá k dlouhodobé udržitelnosti areálu (ENG)

Historicky první díl zcela v angličtině. Se spoluzakladatelkou architektonického studia KOGAA - s Alex - jsme probrali naši vzájemnou spolupráci, jaké další projekty má KOGAA ve svém portfoliu, kdo ničí město Brno (řidiči?), co je ale také na Brně super, zda má multifunkční hala v Brně vůbec smysl, jaký je rozdíl ve stavebních povolovacích procesech v zahraničí a jaká je budoucnost naší Kotelny a významu HEART. 

Poslechnout devátý díl na Spotify
Poslechnout devátý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

S03E10 Bitva brněnských gastro podniků aneb Nová Zbrojovka na inspekci


Závěrečná epizoda patří rozhodně k těm nejdelikátnějším v této sérii. Zaměřili jsme ho totiž na naše, a taky vaše, milované gastrem v Brně. Je totiž nedílnou součástí budoucího rozvoje našeho areálu.
Od kurátorství jsme se tentokrát přesunuli přímo ke konfrontaci. Mirek totiž vyrazil na inspekci do čtyř brněnských podniků a rozhodně se nepáral s upřímností. Zástupce z těchto podniků jsme si pak pozvali a výstupy z inspekce jim živě ukázali. Co oni na to? Zjistíte ve videu.

Poslechnout desátý díl na Spotify

Poslechnout desátý díl na Apple Podcasts
Zhlédnout celý díl na Youtube

AKTUÁLNĚ Z NOVÉ ZBROJOVKY

Máte zájem
o novinky?


Miroslav Pekník

Development director

+420 774 821 609
m.peknik@cpipg.com
Elen Heinlová

Property Manager

+420 773 739 604
e.heinlova@cpipg.com
Jan Růžička

Project Manager

+420 773 758 635
j.ruzicka@cpipg.com
Jakub Farář

Event Manager

+420 771 285 151
j.farar@cpipg.com