Nechte nám na sebe kontakt

Mám zájem především o
Menu

Etapa 3: Občanská a veřejná vybavenost

Další fáze výstavby ve třech částech areálu bude realizovaná ve spolupráci s městem Brno. V Nové Zbrojovce vyrostou důležité pilíře občanské a veřejné vybavenosti. Mimo jiné základní a mateřská škola. Dále pak například multifunkční sportovní hala a polyfunkční objekt. Ten předpokládá využití ve pro zdravotnictví a další veřejné služby.

Na tuto etapu plánujeme vypsat samostatnou architektonickou soutěž ve spolupráci s vedením města Brna, městskou částí Brno-Židenice a Kanceláří architekta města Brna.

zapojte se

Rozhodněte o dalším vývoji Nové Zbrojovky

Chceme vybudovat Novou Zbrojovku tak, aby se v ní dobře žilo. Proto potřebujeme znát váš názor. Pravidelně tady najdete hlasování o plánovaných projektech a realizacích. I vy tak můžete ovlivnit, jak bude Nová Zbrojovka vypadat.

Budova D1 hledá jméno

Naší první budově zatím říkáme zatím jen D1. Pojďte nám pomoct najít ji vhodné jméno. Chci pojmenovat D1

Budova D1 hledá jméno

Psala se v ní historie. Dříve v ní totiž sídlilo ředitelství Zbrojovky. Je to ikona nejen v Židenicích, ale i v celém Brně. Od dubna 2022 v ní probíhá rekonstrukce. Spoustu toho v ní zachováme, ale ve spolupráci s místní komunitou designérů a umělců dostane nový a udržitelnější kabát. Jo a taky střešní terasu s barem.

Pracovně ji teď říkáme D1. Zaslouží si ale něco lepšího. Proto chceme, ať nám pomůžete najít pro ní nové jméno. Jak? Stačí váš nápad napsat do formuláře pomocí tlačítka níže.Stojí to za to, protože kdo může říct, že pojmenoval budovu? Těšíme se na vaše návrhy!