Nechte nám na sebe kontakt

Mám zájem především o
Menu

O projektu Nová Zbrojovka

Bývalý průmyslový areál v Brně-Židenicích měníme v živou část města. Stavíme čtvrť, která přinese Brnu byty, kanceláře a možnosti rekreace. Ale náš cíl je větší. Chceme Novou Zbrojovku vybavit pro potřeby každodenního života. Udělat ji přívětivou k rodinám, studentům, podnikatelům i životnímu prostředí. Vytvořit zde komunitu. Nová Zbrojovka postupně ožije v šesti etapách. A i vy se můžete podílet na jejich podobě.

Etapa 1: Základ moderní čtvrti

Výstavba prvních šesti stavebních bloků v areálu poskytne kvalitní nabídku všem, kdo v Brně hledají byty na prodej či k pronájmu, kanceláře nebo komerční prostory. Etapou 1 pokládáme základy celé čtvrti. Důraz proto klademe na kvalitní veřejný prostor a pestrou občanskou vybavenost.

Zjistit více o etapě 1

Etapa 2: Nové byty u Svitavy

Druhá etapa výstavby v Nové Zbrojovce rozšíří nabídku bydlení a pronájmu nebytových prostor v Brně. Novostavby vyrostou podél nábřeží řeky Svitavy a také směrem k náměstí až po městskou třídu Nová Šámalova, kde budou situovány spíše polyfunkční domy. Nové bloky náměstí uzavřou a zafixují tak veřejný prostor.

Zjistit více o etapě 2

Etapa 3: Občanská a veřejná vybavenost

Třetí etapa výstavby bude realizovaná ve spolupráci s městem Brno. V Nové Zbrojovce vyroste základní a mateřská škola, multifunkční sportovní hala a polyfunkční objekt s předpokládaným využitím pro zdravotnictví a další veřejnou vybavenost.

Zjistit více o etapě 3

Etapa 4: Administrativní komplex

Ve čtvrté fázi výstavby vyroste Office Park Nová Zbrojovka. Celý komplex je situován podél železnice a funguje zároveň jako protihluková bariéra pro celý areál. Soustava budov bude napojena na novou městskou třídu a nabídne Brňanům kanceláře k pronájmu s dostatečnou parkovací kapacitou v podzemních garážích.

Zjistit více o etapě 4

Etapa 5: Bydlení, práce a služby

V páté etapě vyrostou bloky budov mezi ZET.office a Halou 76 podél hlavní městské třídy Nová Šámalova, které budou doplňovat možnosti prodeje a pronájmu bytových i nebytových prostor. Jejich bližší využití bude upřesněno v průběhu rozvoje projektu.

Předpokládaná realizace: 2029–2032.

Zjistit více o etapě 5

Etapa 6

Šestá a finální etapa doplní funkční strukturu areálu a dokončí zástavbu celého projektu. Tato etapa flexibilně zareaguje na vývoj potřeb a trendů trhu a nabídne požadovanou funkční náplň areálu.

Zjistit více o etapě 6

zapojte se

Rozhodněte o dalším vývoji Nové Zbrojovky

Chceme vybudovat Novou Zbrojovku tak, aby se v ní dobře žilo. Proto potřebujeme znát váš názor. Pravidelně tady najdete hlasování o plánovaných projektech a realizacích. I vy tak můžete ovlivnit, jak bude Nová Zbrojovka vypadat.

Budova D1 hledá jméno

Naší první budově zatím říkáme zatím jen D1. Pojďte nám pomoct najít ji vhodné jméno. Chci pojmenovat D1

Budova D1 hledá jméno

Psala se v ní historie. Dříve v ní totiž sídlilo ředitelství Zbrojovky. Je to ikona nejen v Židenicích, ale i v celém Brně. Od dubna 2022 v ní probíhá rekonstrukce. Spoustu toho v ní zachováme, ale ve spolupráci s místní komunitou designérů a umělců dostane nový a udržitelnější kabát. Jo a taky střešní terasu s barem.

Pracovně ji teď říkáme D1. Zaslouží si ale něco lepšího. Proto chceme, ať nám pomůžete najít pro ní nové jméno. Jak? Stačí váš nápad napsat do formuláře pomocí tlačítka níže.Stojí to za to, protože kdo může říct, že pojmenoval budovu? Těšíme se na vaše návrhy!