O projektu Nová Zbrojovka

Bývalý průmyslový areál v Brně-Židenicích měníme v živou část města. Stavíme čtvrť, která přinese Brnu byty, kanceláře a možnosti rekreace. Ale náš cíl je větší. Chceme Novou Zbrojovku vybavit pro potřeby každodenního života. Udělat ji přívětivou k rodinám, studentům, podnikatelům i životnímu prostředí. Vytvořit zde komunitu. Nová Zbrojovka postupně ožije v šesti etapách. A i vy se můžete podílet na jejich podobě.

Masterplan

V roce 2018 proběhla architektonicko-urbanistická soutěž, s cílem určit nejvhodnější řešení území Nové Zbrojovky. Tu vyhrála kancelář Kuba & Pilař architekti a pro celé území zpracovali takzvaný Masterplan. Ten definuje podobu budoucí čtvrti. 22,5 hektarů dělí do bloků, vymezuje prostory dle jejich funkcí na rezidenční, kancelářské, retailové či prostory občanské a veřejné vybavenosti. Zároveň také navrhuje koncepci páteřní infrastruktury a dopravy a její napojení na tu stávající.
Zjistit více o Masterplanu

Etapa 1:
Základ moderní čtvrti

Výstavba prvních šesti stavebních bloků v areálu poskytne kvalitní nabídku všem, kdo v Brně hledají byty na prodej či k pronájmu, kanceláře nebo komerční prostory. Etapa 1 pokládá základy celé čtvrti. Důraz proto klademe na kvalitní veřejný prostor a pestrou občanskou vybavenost.
Zjistit více o etapě 1

Etapa 2:
Nové byty u Svitavy

Druhá etapa výstavby v Nové Zbrojovce rozšíří nabídku bydlení a pronájmu nebytových prostor v Brně. Novostavby vyrostou podél nábřeží řeky Svitavy a také směrem k náměstí až po městskou třídu Nová Šámalova, kde budou situovány spíše polyfunkční domy. Nové bloky náměstí uzavřou a zafixují tak veřejný prostor.
Zjistit více o etapě 2

Etapa 3:
Občanská a veřejná vybavenost

Třetí etapa výstavby bude realizovaná ve spolupráci s městem Brno. V Nové Zbrojovce vyroste základní a mateřská škola, multifunkční sportovní hala a polyfunkční objekt s předpokládaným využitím pro zdravotnictví a další veřejnou vybavenost.
Zjistit více o etapě 3

Etapa 4:
Administrativní komplex

Ve čtvrté fázi výstavby vyroste Office Park Nová Zbrojovka. Celý komplex je situován podél železnice a funguje zároveň jako protihluková bariéra pro celý areál. Soustava budov bude napojena na novou městskou třídu a nabídne Brňanům kanceláře k pronájmu s dostatečnou parkovací kapacitou v podzemních garážích.
Zjistit více o etapě 4

Etapa 5:
Bydlení, práce a služby

V páté etapě vyrostou bloky budov mezi ZET.office a Halou 76 podél hlavní městské třídy Nová Šámalova, které budou doplňovat možnosti prodeje a pronájmu bytových i nebytových prostor. Jejich bližší využití bude upřesněno v průběhu rozvoje projektu. Předpokládaná realizace: 2029–2032.
Zjistit více o etapě 5

Etapa 6

Šestá a finální etapa doplní funkční strukturu areálu a dokončí zástavbu celého projektu. Tato etapa flexibilně zareaguje na vývoj potřeb a trendů trhu a nabídne požadovanou funkční náplň areálu.
Zjistit více o etapě 6
O VLASTNÍKOVI CPI Property Group

CPI Property Group patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména ve střední a východní Evropě i Německu. V Brně CPI vlastní několik kancelářských budov a populární obchodní centrum Královo Pole. Revitalizace brněnské Nové Zbrojovky je jedním z jejích nejvýznamnějších developerských projektů – a také největší proměnou širšího centra Brna v novodobé historii města.

1991
Mnohaleté zkušenosti na trhu s nemovitostmi
170
Miliardové hodnoty spravovaného majetku
11
Portfolio budov zastoupeno v několika evropských státech

AKTUÁLNĚ Z NOVÉ ZBROJOVKY

Máte zájem
o novinky?


Miroslav Pekník

Development director

+420 774 821 609
m.peknik@cpipg.com
Elen Heinlová

Property Manager

+420 773 739 604
e.heinlova@cpipg.com
Jan Růžička

Project Manager

+420 773 758 635
j.ruzicka@cpipg.com
Jakub Farář

Event Manager

+420 771 285 151
j.farar@cpipg.com